Artistja Shqipe Kastrati prek të gjithë me këngën e re - Bota Sot
Artistja Shqipe Kastrati prek të gjithë me këngën e re

Mediale Vip

Artistja Shqipe Kastrati prek të gjithë me këngën e re

Nga: M.GJ Më: 16 shtator 2019 Në ora: 13:35
Shqipe Kastrati

Ajo është një artiste e rrallë e skenës shqiptare, kur për një vit mbush 40 vite në skenë, ndërsa sapo ka sjellë një projekt të ri muzikor, pak më ndryshe apo të themi ashtu siç duhet në dasmat shqiptare. Po flasim për këngëtaren e njohur Shqipe Kastrati e cila vjen me këngën me klip që ka nisur të pritet mjaft mirë me titull “Erdhi dita bija ime”, një këngë që jo vetëm e bukur por ka nisur të prekë shumë sidomos nënat kur pëcjellin vajzat në ditën e martesës. Kënga ka si muzikë dhe orkestrim emrin e Ardian Kastrati, me tekst nga Valmir Lleshi e video punuar nga DProduction, Ramiz Vitia. Artistja që jeton në Amerikë ka realizuar edhe dy këngë të tjera të reja që do të vijnë shumë shpejt.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...