Capital T i privilegjuar me çmimin e dhënë nga Bashkia Krujë - Bota Sot
Capital T i privilegjuar me çmimin e dhënë nga Bashkia Krujë

Mediale Vip

Capital T i privilegjuar me çmimin e dhënë nga Bashkia Krujë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 13:03
Capital T

Capital T dje morri një çmim të rëndësishëm dje nga qyteti i Krujës.

Capital T i cili këtë javë do mbaj koncert në Tiranë, gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri morri edhe një çmim shumë të vlefshëm për të..

Ai dje u nderua me titullin ‘Skenderbe’ nga Bashkija Krujë për promovimet që i ka bërë qyteti historik ndër vite.

Pas këtij çmimi të pranuar reperi ka publikuar një fjalim falënderues ndaj Krujës ku thotë se ky titull do motivoj të punojë edhe më shumë.

“Kruje o qytet i bekuar… Jam tejet mirënjohës dhe i lumtur qe qyteti te cilin kam vizituar me se shumti qe kur isha femije, me nderoi sot me kete çmim. Nje thuper e vetme thyhet kollaj por te bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptaret kur jane te bashkuar ngrihen veç lart… Jam i lumtur qe Kruja bashke me historine qe ka mbi supe me beri sot te ndihem i privilegjuar duke me dhene titullin “Skenderbe” dhe Mirenjohjen e Qytetit keshtu duke me motivuar per te bere me shume. Trim Ademi ju falenderon me zemren te mbushur plot emocion, Capital T ju premton qe do ta ktheje gjithmone koken nga historia e kombit me ane te artit te tij”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kruje o qytet i bekuar... Jam tejet mirenjohes dhe i lumtur qe qyteti te cilin kam vizituar me se shumti qe kur isha femije, me nderoi sot me kete çmim. Nje thuper e vetme thyhet kollaj por te bashkuara nuk i thyen dot kush dhe shqiptaret kur jane te bashkuar ngrihen veç lart... Jam i lumtur qe Kruja bashke me historine qe ka mbi supe me beri sot te ndihem i privilegjuar duke me dhene titullin “Skenderbe” dhe Mirenjohjen e Qytetit keshtu duke me motivuar per te bere me shume. Trim Ademi ju falenderon me zemren te mbushur plot emocion, Capital T ju premton qe do ta ktheje gjithmone koken nga historia e kombit me ane te artit te tij. 🇦🇱 #Proud #WeAlbanians #History #Kruja #Skanderbeg

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...