Shifra marramendëse! Elvana Gjata merr katërfish më shumë se kolegët në koncert - Bota Sot
Shifra marramendëse! Elvana Gjata merr katërfish më shumë se kolegët në koncert

Mediale Vip

Shifra marramendëse! Elvana Gjata merr katërfish më shumë se kolegët në koncert

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 17:48
Elvana Gjata

Për tri ditë me radhë në Shkup është mbajtur koncerti “Tingujt e Çarshisë”, i organizuar nga Qendra Informative Kulturore Shkup. Këtë vit koncerti kishte të ftuar këngëtarë të rinj dhe të njohur nga Shqipëria si Elvana Gjata, Dafina Zeqiri, LUMI B etj.

Intv.al ka komunikuar me drejtoresha e QIK-ut Sermine Purrini e cila ka treguar se buxheti i këtij manifestimi tre ditorë ishte 3,65 milionë denarë dhe kjo shifër është ndarë mes artistëve të njohur e të rinj.

Më poshtë janë dhe çmimet pa TVSH që këngëtarët e njohur kanë marrë në këtë manifest.

Elvana Gjata – 11 mijë euro, Dafina Zeqiri – 4 mijë euro, Lum Berisha – 2.500 euro, Ylli Limani – 2.500 euro.

Ndërsa këngëtarët dhe artistët e rinj që morrën pjesë në këtë manifestim u paguan vetëm 100 euro.

Kështu ajo që vihet re është se Elvana Gjata është këngëtarja më e paguar e koncertit dhe se ajo ka marrë 4 fish më shumë se Ylli Limani, një ndër artistët më të njohur e më të kërkuar në koncerte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...