Kështu ka ndikuar sëmundja e rrallë në fytyrën e yllit Kim Kardashian - Bota Sot
Kështu ka ndikuar sëmundja e rrallë në fytyrën e yllit Kim Kardashian

Mediale Vip

Kështu ka ndikuar sëmundja e rrallë në fytyrën e yllit Kim Kardashian

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 10:58
Kim Kardashian

Ylli i televizionit dhe i mediave sociale, Kim Kardashian ka disa ditë që ka lajmëruar publikun se vuan nga një sëmundje e rrallë e lëkurës e tipit ‘Psoriasis’ e cila i ka shkaktuar asaj shenja nëpër fytyrë e trup.

‘Psoirasis’ është një sëmundje e lidhur me imunitetin që shfaq shenja të skuqjes në pjesë të ndryshme të trupit, duke prekur zakonisht bërrylat, gjunjët, ose kokën.

E këtë po e vuan edhe Kim Kardashian, e cila po i përjeton mjaft rëndë shenjat e kësaj sëmundje.

Së fundmi janë shpërndarë fotografi ku shihet se ajo ka pasur pasoja nga kjo sëmundje.

Por si duket Kim po i kushton vëmendje të madhe fytyrës dhe trupit me produkte të ndryshme që të mos vërehen shenjat e sëmundjes në paraqitjet e saj publike.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...