Kirk Douglas dhe Anne Buydens, çifti më jetëgjatë i Hollywood-it - Bota Sot
Kirk Douglas dhe Anne Buydens, çifti më jetëgjatë i Hollywood-it

Mediale Vip

Kirk Douglas dhe Anne Buydens, çifti më jetëgjatë i Hollywood-it

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 08:32
Kirk Douglas dhe Anne Buydens

Kirk Douglas, i cili ka mbushur 102 vjeç dhjetorin e kaluar, ka organizuar në shtëpinë e tij një festë, me rastin e 100 vjetorit të gruas së tij Anne Buydens, me të cilën është martuar që nga viti 1954.

Larg skenës prej disa kohësh, fituesi i vjetër i Oskarit feston me familjen e tij ditëlindjen e Anne. Disa ditë më parë një fotografi e bërë nga nipi i tij Cameron u bë mjaft e përhapur, pasi në të shiheshin gjyshërit e tij duke fjetur në një tendë të ngritur në oborrin e shtëpisë.

Para martesës me Anne, Kirk Douglas ka qenë i martuar (më 1943) me aktoren britanike Diana Dill me të cilën pati dy fëmijë, Michael Douglas (lindur më 1944) dhe Joel Douglas (lindur në vitin 1947), i cili më vonë u bë producent. Martesa e parë përfundoi në vitin 1951 dhe tre vjet më vonë Douglas u rimartua me producenten Anne, me të cilën pati dy fëmijë të tjerë, Peter Vincent (1955) dhe Eric, i lindur në 1958 dhe që vdiq në moshën 46 vjeç për shkak të abuzimit me drogën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...