Ja kush është reperi më i paguar për vitin 2019 - Bota Sot
Ja kush është reperi më i paguar për vitin 2019

Mediale Vip

Ja kush është reperi më i paguar për vitin 2019

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 07:32
Kany West

Revista e mirënjohur “Forbes” ka publikuar së fundmi listën vjetore të 20 Yjeve të Hip-Hop-it me më shumë fitime në botë.

Ajo që bie në sy është që Kany West ka tejkaluar Jay-Z dhe është ngjitur në vend të parë.

West kryeson listën me një fitim vjetor prej $ 150 milion. Në vendin e dytë është Jay-Z me 81 milion dollarë dhe i treti është Drake me 75 milion dollarë.

Forbes citoi edhe shitjet e perandorisë sneaker Yeezy të Kanye me Adidas, i cili raportohet se pritet të arrijë në 1.5 miliardë dollarë këtë vit, si pjesa më e madhe e të ardhurave të tij nga paratë që ai fitoi brenda vitit kalendarik 2019.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...