Dua Lipa: Ironike por muzika iu bën keq këngëtarëve - Bota Sot
Dua Lipa: Ironike por muzika iu bën keq këngëtarëve

Mediale Vip

Dua Lipa: Ironike por muzika iu bën keq këngëtarëve

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 14:58
Dua Lipa

Dua Lipa ka thënë se muzika iu bën mirë të gjithëve, por jo këngëtarëve dhe muzikantëve.

Teksa fliste për revistën Billboard, këngëtarja ka thënë se për njerëzit e thjeshtë këngët janë si një terapi, por kjo nuk vlen për muzikantët.

“Është e dhimbshme dhe ironike që muzika ka një fuqi të tillë për të na bërë të lumtur, por muzikantët vuajnë në mënyrë nga çështjet e shëndetit mendor”, tha 24 vjeçarja.

Frika nga vetmia, dështimi dhe presioni nga rrjetet sociale janë pikat kyçe që sipas Duas, ndikojnë në gjendjen mendore dhe emocionale të këngëtarëve.

Këngëtarja me famë botërore i ka bërë apel industrisë së muzikës që t’i marrë seriozisht këto paralajmërime para se të jetë shumë vonë. Sipas studimeve, rreth 73% e muzikantëve të pavarur kanë probleme shëndetësore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...