Pas ndarjes nga Kardashian, do habiteni kujt ja shet 49% të aksioneve “KC”, Kylie Jenner… - Bota Sot
Pas ndarjes nga Kardashian, do habiteni kujt ja shet 49% të aksioneve “KC”, Kylie Jenner…

Mediale Vip

Pas ndarjes nga Kardashian, do habiteni kujt ja shet 49% të aksioneve “KC”, Kylie Jenner…

Më: 20 nëntor 2019 Në ora: 14:36
Kylie Jenner, Hailey Bieber

Kylie Jenner u zbulua, në LA, ditën e dielë, për shkrirjen e aksioneve në biznesin e saj. 22-vjeçarja, e cila u bë e njohur pas linjës së saj kozmetike, duke fituar miliarda dollar. Aq sa u shkëput nga seriali me motrat e saj, “Keeping up with the Kardashian”.

“Ajo ka nxjerrë në ankand 49 % të aksioneve, për një vlerë të turpshme prej 600 milion dollarësh.”-ka shkruajtur “TheDigitalweekly”, nga një burim i sigurt.

Personit të cilit iu shitën aksionet e “Kylie Cosmetics”, ishte Hailey Bieber. Kjo është vërtetuar nga disa foto të bëra, Kylie Jenner, teksa kishte arritur nw shtëpinë e Hailey dhe Justin Bieber, në Beverly Hills.

Jenner me linjën e saj kozmetike, me hapjen e saj në 2015-ën, shiti 29 pako buzëkuqes. Online ajo arriti deri në 270 milion dollar. Në atë kohë u emërua personi më i ri i pavarur dhe më i pasur në botë, adoleshent, nga “Forbes”, jo shumë kohë para se ajo të arrinte një buxhet prej 1 biliard dollar, nga shitja e produkteve.

Kjo është edhe arsyeja përse të gjithë janë shokuar nga ky vendim i Kylie-t. Pasi në syrin tonë gjithçka dukej se po shkonte mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat