Kënga e Capital T rikthehet në Youtube - Bota Sot
Kënga e Capital T rikthehet në Youtube

Mediale Vip

Kënga e Capital T rikthehet në Youtube

Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 12:19
Capital T

‘Akull’ është rikthyer në Youtube.

Javë më parë Capital T kishte publikuar këngën e fundit ‘Akull’, një projekt ky që u pëlqye jashtëzakonisht nga publiku, por vetëm 24 orë pas lansimit kënga ishte fshirë nga Youtube.

Heqja e këngës nga kjo platformë digjitale u bë për shkak të drejtave autoriale, një pjesë e melodisë ishte marrë nga një film indian që Capital nuk ishte në dijeni për të.

Por tani gjithçka është rregulluar dhe kënga është kthyer në Youtube, ka konfirmuar vet reperi përmes një postimi të bërë në Instagram.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat