Morena vazhdon të qëndrojë në Shqipëri, zgjedh një familje për t’i ndërtuar shtëpinë - Bota Sot
Morena vazhdon të qëndrojë në Shqipëri, zgjedh një familje për t’i ndërtuar shtëpinë

Mediale Vip

Morena vazhdon të qëndrojë në Shqipëri, zgjedh një familje për t’i ndërtuar shtëpinë

Më: 4 dhjetor 2019 Në ora: 21:54
Morena Taraku

Morena Taraku ka udhëtuar dje nga Turqia për në Shqipëri.

Bashkë më reperin Stresi kanë vizituar shumë familje të prekur nga tërmeti, madje Morena ka kaluar shumë kohë me fëmijët, duke i argëtuar.

Por përpos gjërave ushqimore, veshmbathjeve e gjërave që dërgoi ajo tek shumë familje, nuk munguan edhe tendat.

Por së fundi Morena bëri të ditur se ka vendosur që një familjes t’i ndërtojë shtëpinë.

Ajo ka thënë se syve të një kryefamiljari ka parë një zemër që me vete thoshte “përse familja ime flenë jashtë e s’kam si ti ndihmoj”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ISHA TEK FAMILJA ELTON TURJA NE KAMERAS, VENDOSEM NJE TEND.. NE SHTEPI KISHIN NJE BABA, E DI SE GJITHE BABALLARET SHQIPTARE JANE TE MREKULLUESHEM, POR FYTYRA E TIJ ISHTE AQ E BUT E BUJARE SA BRENDA SYVE TIJ SHIFJA NJE ZEMER TE GRYER QE I THOSHTE VETES PERSE FAMILJA IME FLEN JASHT...E SKAM SI TI NDIHMOJE!!! AJO CKA ME PREKU ME SE SHUMTI ISHTE SE AI KISHTE KOHE QE KISHTE PROBLEME ME ZEMEREN, DHE UNE E DI SE SA E E REND DHE SA E VESHTIRE ESHTE TE KESH DIKEND TE SEMURE NGA KJO SEMUNDJE... UNE MORRA PERSIPER TE NDERTOJ SHTEPINE E TYRE TE RE... DHE TE KTHEJ BUZEQESHJEN E TYRE ME NJE SHTEPI, SEPSE SHENDETIN SMUND TJA GARANTOJA ATI BABAJE TE SHKRET SEPSE AJO ESHTE NE DOREN E ZOTIT, PO ASHTU SI EDHE SHENDETI BABIT TIM QE KALON ME VITE E VITE OPERIME TE SHUMTA NGA KJO SEMUNDJE.. KJO SHTEPI DO TE JETE E NDERTUAR NGA UNE, NJE BIJE NGA KOSOVA, ME SHUME DASHURI PER NENEN SHQIPERI.. MT ❤️🙏🏽

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

Siç duket Morena përpos ndihmës që dha nga larg, këtë herë po merret vetë me të prekurit nga tërmeti duke u ndihmuar nga afër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat