Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman - Bota Sot
Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman

Mediale Vip

Ndërron jetë aktori i Friends, Ron Libeman

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 23:42
Ron Libeman

Ka vdekur Ron Libeman.

Aktori i njohur amerikan, Ron Libeman ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur një agjent i tij, i cila ka treguar për mediat se shkak i vdekjes së tij është bërë pneumonia.

Ron është bërë i njohur për publikun nëpërmjet disa roleve, ku mund të përmendim atë të babait autoritar të Rachel Green te seriali “Friends”.

Ai ka një karrierë të gjatë artistike prej më shumë se 60 vitesh dhe është shpallur fitues i çmimeve “Emmy” në vitin 1979.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat