Këngët e Capital T janë dëgjuar në 79 shtete të botës nga 1.5 milionë njerëz gjatë vitit 2019 - Bota Sot
Këngët e Capital T janë dëgjuar në 79 shtete të botës nga 1.5 milionë njerëz gjatë vitit 2019

Mediale Vip

Këngët e Capital T janë dëgjuar në 79 shtete të botës nga 1.5 milionë njerëz gjatë vitit 2019

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 23:28
Capital T

Viti 2019 – lirshëm mund të thuhet se ishte një nga vitet më të suksesshme për reperin e njohur Capital T.

Trim Ademi gjatë këtij viti solli plot 10 projekte, të cilat u shndërruan në hite menjëherë dhe kjo dëshmohet më së miri me klikimet e shumta që ka arritur të marrë në platformat e ndryshme muzikore përfshirë, YouTube dhe Spotify.

Kur jemi tek kjo e fundit, si një nga aplikacionet muzikore më të pëlqyera tashmë është kthyer në më të përdorurin nga artistët dhe dëgjuesit e muzikës.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@spotify 🎶 / Faleminderit krejtve 🖤 2019 wrapped but im not done yet 🤭

A post shared by Capital T (@truekapo) on

Si çdo herë tjetër, në fund të çdo viti Spotify bën përmbledhjen se sa herë janë dëgjuar këngët e një artisti në të.

Si njëri nga këngëtarët më të frekuentuar në këtë platformë, duket se gjatë këtij viti Kapo ka pasur shumë sukses në të.

Këngët e tij janë dëgjuar në 79 vende të botës, nga 1.5 milionë njerëz që kanë dëgjuar 22.8 milionë herë këngët.

“Faleminderit të gjithëve, 2019-ta përfundoi por unë akoma nuk kam mbaruar”, ka shkruar Capital T krahas këtij postimi, që të lë kuptohet se do kemi edhe ndonjë këngë të re deri në fund të muajit dhjetor. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat