Harry dhe Meghan kujdesen personalisht për llogarinë e tyre në Instagram - Bota Sot
Harry dhe Meghan kujdesen personalisht për llogarinë e tyre në Instagram

Mediale Vip

Harry dhe Meghan kujdesen personalisht për llogarinë e tyre në Instagram

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 20:03
Harry dhe Meghan

 

Harry dhe Meghan kanë zgjedhur personalisht se kë do të ndiqnin në llogarinë e tyre në Instagram, duke promovuar organizata bamirëse dhe duke kërkuar ndryshim.

Faqja në Instagram e familjes Sussex ka pasur gjithnjë një qasje ndryshe nga të gjitha llogaritë e tjera zyrtare të Familjes Mbretërore dhe aq sa kemi zbuluar se merita është e të gjitha Harry dhe Meghan, të cilët kanë marrë shumë vendime për sa i përket kësaj llogarie Instagrami. Kjo është me të vërtetë një dritare për jetën e Meghan dhe Princit Harry, veçanërisht sepse çifti ndan rregullisht mesazhe dhe foto të tyre personale, por edhe një mënyrë për të promovuar institucione dhe projekte.

Një burim shprehet: "Një nga qëllimet e tyre ishte vetëm të përdorin platformën për të promovuar vërtet ndryshimin".

"Një nga idetë e para në të cilën u përfshinë të dy Harry dhe Meghan ishte pikërisht të ndiqnin një grup të ndryshëm të organizatave bamirëse çdo muaj, duke ofruar informacione të vogla themelore dhe duke promovuar nisma të vlefshme për komunitetin.

" Javën e kaluar, Harry dhe Meghan filluan numërimin e tyre të Krishtlindjeve, duke nxjerrë në pah bamirësitë në atmosferën e këtij sezoni festiv.

Çifti shkroi: "Është një kohë e rëndësishme e vitit për të ndihmuar ata që janë rreth jush që mund të jenë më pak me fat ose që do të vlerësonin madje edhe veprimin më të vogël të mirësisë".

Sipas burimit, Harry dhe Meghan kanë marrë pjesë në çdo aspekt të llogarisë së tyre në Instagram duke filluar nga ngjyrat: ishin ata që zgjodhën blunë mbretërore për flamurin dhe logon.

"Ishte ideja e Meghan gjithashtu të kishte kufij të bardhë në të gjitha fotot e tyre. Ajo i njeh mirë algoritmet në Instagram »

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat