Ish trajnerja e Adele zbulon dietën intensive, që “transformojë” këngëtaren - Bota Sot
Ish trajnerja e Adele zbulon dietën intensive, që “transformojë” këngëtaren

Mediale Vip

Ish trajnerja e Adele zbulon dietën intensive, që “transformojë” këngëtaren

Më: 16 janar 2020 Në ora: 17:43
Adele

Ish trajnerja personale e Adele ka hedhur dritë mbi humbjen e peshës së këngëtares, duke zbuluar se ajo arriti fizikun e saj duke qëndruar në një dietë të rreptë të ‘lëngut të gjelbër dhe 1000 kalori në ditë’.

“Magjistari i trupit të Brazilit ’Camila Goodis dha një pasqyrë unike të regjimit rraskapitës që i ka ndihmuar muzikantes, 31 vjeçare, të hidhte kile e tepërta, duke shpjeguar se ajo adoptoi një qasje të ashpër ndaj vakteve dhe iu përkushtua stërvitjeve të përditshme.

Trajnerja personal me qendër në Los Angeles zbuloi se ndryshimet në trupin e Adele janë kryesisht në rënie të konsiderueshme në marrjen e kalorive të saj, duke shkurtuar shtesën e rekomanduar ditore për femrat e 2,000 kalorive përgjysmë. 

Image
Adele

 

“Ajo është duke ushtruar, por unë mendoj se 90 përqind e saj është dietë,” i tha Goodis drejtueses së emisionit Lorrene Kelly. 

‘Është një dietë e mirë për të humbur peshë. Javën e parë janë lëngjet e gjelbërta intensivë dhe vetëm 1.000 kalori. Ajo nuk duket shumë e hollë – ajo duket e mrekullueshme. ‘ 

Instruktorja, e cila e përshkruan veten si ‘një magjistar trupi brazilian’, u njoh me Adele përmes gruas së Robbie Williams ‘Ayda dhe madje u dha atyre një stërvitje të përbashkët në ish rezidencën e yllit të muzikës në Los Anxhelos.

Biografia e saj në internet thotë se ajo përdor ‘një shumëllojshmëri Pilates dhe ushtrime trajnuese për forcën thelbësore’. 

Këngëtarja ka befasuar fansat me humbjen e saj në peshë, të cilën ajo e zbuloi së pari gjatë Krishtlindjes dhe gjithashtu u tregua gjatë një pushimi në Anguilla me Harry Styles  më herët këtë muaj.

Besohet se ajo transformoi fizikun e saj pas një rregullimi diete, por u frymëzua ta bëjë këtë për djalin e saj, Angelo, shtatë vjeç. 

Një burim i tha People në  fillim të kësaj jave: ‘Ajo arriti deri aty sa të mos ndihej mirë. Ajo e dinte që duhej të ndryshonte diçka, sepse dëshiron të jetë nëna më e shëndetshme e mundshme.

‘I gjithë përqendrimi i saj gjatë udhëtimit për humbje peshe ka qenë vërtet i të gjitha për mënyrën sesi ajo mund të jetë më e shëndetshme dhe si mund ta trajtojë më mirë trupin e saj. Nuk ishte kurrë për të humbur peshë. ‘ 

Sidoqoftë, Healthline raporton se megjithëse dieta me kalori të ulët mund të fillojë humbjen e peshës, është shumë e shkurtër për të patur një ndikim afatgjatë në shëndet.

Ndryshe, Adele konfirmoi ndarjen e saj nga Simon në Prill 2019 dhe paraqiti kërkesë për divorc në shtator 

Këngëtarja dhe Simon filluan së pari të takohen në vitin 2011 dhe mirëpritën djalin e tyre vitin e ardhshëm, para se të lidhnin nyjën katër vjet më vonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat