Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59-vjeçare aktori i mirënjohur - Bota Sot
Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59-vjeçare aktori i mirënjohur

Mediale Vip

Tronditet kinematografia shqiptare, ndërron jetë në moshën 59-vjeçare aktori i mirënjohur

Më: 16 janar 2020 Në ora: 18:25
Xhevdet Ferri

Ditën e sotme një lajm i hidhur ka tronditur kinematografinë shqiptare ku bëhet me dije se aktori i mirënjohur, Xhevdet Ferri, ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë.

Xhevdet Ferri u lind në Durrës, më 26 nëntor 1960. Ai ishte bashkëshort i aktores Rozeta Ferri me të cilën ka luajtur në shumë filma si “Dhe vjen një ditë”, “Vitet e pritjes”, “Gjoleka djali i Abazit”.

Filmi i tij i parë ka qenë kur ai ishte ende student.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat