Dedikimi prekës i vajzës së Xhevdet Ferrit pas humbjes së të atit: Kapiteni im… - Bota Sot
Dedikimi prekës i vajzës së Xhevdet Ferrit pas humbjes së të atit: Kapiteni im…

Mediale Vip

Dedikimi prekës i vajzës së Xhevdet Ferrit pas humbjes së të atit: Kapiteni im…

Më: 17 janar 2020 Në ora: 08:35
Xhevdet Ferri dhe Bora

Përpara pak kohës, ajo i kishte dhënë mundësinë të shijonte të qenit gjysh.

Një kënaqësi që për fat të keq, nuk zgjati shumë për ikonën e kinematografisë shqiptare, të shuar në moshën 59 vjec nga një sëmundje e pabesë.

E bija, Bora postoi mes dhimbjes një foto të bukur bardh e zi me të atin, shoqëruar me një frazë të thjeshtë, por kuptimplotë në anglisht: “O Captain! My Captain!, shprehja më goditëse e poemës së famshme të Walt Whitman, shkruar në 1865-sën për vdekjen e presidentit amerikan Abraham Lincoln, një poemë që bën bashkë humbjen, vdekjen e madhështinë.

Image
Instagram

 

Ferri u shua pas një sëmundjeje të rëndë, duke e zhytur botën e artit shqiptar në zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat