Këngëtari i njohur pëson atak kardiak gjatë koncertit - Bota Sot
Këngëtari i njohur pëson atak kardiak gjatë koncertit

Mediale Vip

Këngëtari i njohur pëson atak kardiak gjatë koncertit

Më: 18 janar 2020 Në ora: 07:54
Greg Page

Këngëtari i grupit muzikor të njohur për fëmijë Greg Page ka pësuar një atak kardiak gjatë kohës që po jepte një koncert në Sidnei të Australisë.

Page u shtri në skenë pas 1 ore koncert. Grupi në Twitter ka shkruar se këngëtari është dërguar për kurim në spital ku është nën kujdesin e mjekëve.

Grupi muzikor Wiggles u krijua në vitin 1991 dhe Page është anëtar dhe ideator i këtij grupi. Ai e la grupin në vitin 2006 për arsye shëndetësore për t’u kthyer sërish në 2012 dhe për t’u larguar prapë.

Të enjten këngëtari festoi ditëlidnjen e tij të 48.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat