Fundi i Spartakut, vdes ikona e Hollywoodit Kirk Douglas

Mediale Vip

Fundi i Spartakut, vdes ikona e Hollywoodit Kirk Douglas

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 00:39
Kirk Douglas

Me më shumë se 92 role, përfshirë 75 filma, Douglas konsiderohet superylli më i madh i të gjitha kohërave

Kirk Douglas, njëri prej yjeve më të mëdhenj të filmave më të njohur, ka vdekur. Ai ishte 103 vjeçar.

Legjenda e aktrimit, i cili ishte në shëndet të mirë prej që pësoi një goditje në tru më 1996, jetonte bashkë me gruan e tij, 65 vjeçaren Anne Buydens dhe tre djemtë: Michael, Joel dhe Eric.

“Është një dhimbje e jashtëzakonshme për mua dhe vëllezërit e tim Kirk Douglas na la sot në moshën 103 vjeçare”, ka thënë Michael në një deklaratë për People”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat