Almeda e pikëlluar pas incidentit në Turqi ku një aeroplan u nda në dysh

Mediale Vip

Almeda e pikëlluar pas incidentit në Turqi ku një aeroplan u nda në dysh

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 09:49
Almed Abazi

Një aeroplan në aeroportin e Stambollit ka rrëshqitur nga pista dhe është ndarë në dysh.

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur gjatë ditës së sotme në aeroportin e Stambollit.

Sipas medieve turke, aeroplani ka rrëshqitur si pasojë e reshjeve të shiut, ndërsa nuk është raportuar për viktima.

Në aeroplan thuhet se ishin 177 pasagjerë, ndërsa ata u evakuuan menjëherë pas incidentit.

Almed Abazi, e cila jeton dhe vepron në Turqi ka shkruar “Zot, edhe çfarë na duhet më shumë? 2020”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat