Brenda skenarit të Alketës në Sanremo; Ja çfarë do të bëjë sot!

Mediale Vip

Brenda skenarit të Alketës në Sanremo; Ja çfarë do të bëjë sot!

Më: 6 shkurt 2020 Në ora: 12:43
Alketa Vejsiu

Alketa Vejsiu do të ngjitet sot në skenën e “Ariston” për festivalit e njohur italian “Sanremo” ku do të ketë minutat e saj në prezantim. Së bashku me Amadeus dhe partnere e yllit të futbollit Cristiano Ronaldo, Gergina Rodriguez.

Në një prononcim ekskluziv për gazetarin e emisionit Opinion, Drini Zeqo, Vejsiu ka konfirmuar se mbrëmjen e sotme do të këndojë në skenën e Sanremos dhe gjithashtu do të ketë edhe një monolog.

“Sonte kemi një monolog shumë të rëndësishëm i cili flet për eksodin e shqiptarëve dhe mënyrën sesi ky popull i veçantë dhe zemërgjerë e ka mirëpritur Shqipërinë”.

Sa i përket pyetjes së nëse do të këndojë në skenënë e Sanremo-s, ajo ka thënë: “Do këndoj…Do të këndoj italisht më kanë propozuar autorët pas koncertit tim recital në Shqipëri (qesh) ata menduan që duhet të këndoj edhe në Sanremo dhe do të vij një këngëtar italian…”.

Prezantuesja e njohur shqiptare ka konfirmuar se veshjet e zgjedhur apër mbrëmjen e sotme do të jenë dy fustane që siç është bërë me dije më herët do të jetë një nga “Dolce&Gabbana” dhe një nga një brand shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat