Kjo është bashkëshortja dhe gjashtë fëmijët e Behgjet Pacollit - Bota Sot
Kjo është bashkëshortja dhe gjashtë fëmijët e Behgjet Pacollit

Mediale Vip

Kjo është bashkëshortja dhe gjashtë fëmijët e Behgjet Pacollit

Nga: H.O. Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 19:10
Familja e Behgjet Pacollit

Behgjet Pacolli ishte zëvendëskryeministër i parë i Kosovës, e poashtu edhe Ministër i Punëve të Jashtme. Qytetarët e Kosovës e njohin Pacollin si kontribues të madh në njohje të reja.

Por ai duket shumë i afërt dhe i dashur edhe për familjen e tij. Është ndër politikanët që më shumti shfaqet nëpër rrjetet sociale me familjen e tij.

Ai zakonisht vendos që bashkë me familjen e tij të madhe të vizitojnë vende të ndryshme e monumente historike.

Behgjet Pacolli është i martuar me rusen Maria, me të cilën ka gjashtë fëmijë, tri vajza dhe tre djemë. Emrat e tyre janë kështu: Arbresha, Selena, Hana, Isa, Diari dhe Armani)./Bota sot

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat