Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze jep lajmin e mirë për shqiptarët - Bota Sot
Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze jep lajmin e mirë për shqiptarët

Mediale Vip

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze jep lajmin e mirë për shqiptarët

Më: 29 mars 2020 Në ora: 21:18
Foto

Rolando Lekaj ka njoftuar se brenda disa ditëve në Shqipëri do mbërrijnë ndihmat e dërguara nga ai dhe gruaja e tij.

Modeli shqiptar Rolando Lekaj i cili  është martuar me një kineze ka bërë të ditur se së nashku me gruan e tij kanë vendosur të dërgojnë 200.000 maska mbrojtëse për doktorët shqiptarë, që po luftojnë kundër koronavirusit.

Lekaj shkruan në rrjetet sociale se po e bënë ktë gjest për Shqipërinë që e do kaq shumë ndërsa bën thirrje ndaj shqiptarëve, të qendrojnë në shtëpi dhe tua lehtësojnë punën mjekëve.

“Kam nderin dhe kenaqesine te ndaje me ju miqe te dashur kete lajm te mire per Shqiperine tone te dashur. Une dhe Nusja ime kemi vendosur te ndihmojme Shqiperine ne keto dite te veshtira. Se shpejti do arrijne nga Kina 200.000 maska mbrojtese per HERONJTE TONE (DOKTORET) qe po luftojne me armikun e padukshem ne vijen e pare te Luftes. Per Shqiperine qe duam duhet qe gjithe bashke te bejme aq sa eshte e mundur. Te qendroni sa me shume ne shpi eshte nje ndihme shume e madhe ne keto dite”, shkruan Rolando Lekaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat