Një tjetër këngëtarë vdes nga koronavirusi

Mediale Vip

Një tjetër këngëtarë vdes nga koronavirusi

Më: 31 mars 2020 Në ora: 12:09
Foto ilustrim

Shkrimtari dhe këngëtari i këngës ‘I Love Rock ‘N’ Roll’, Alan Merrill, ka vdekur nga  koronavirusi, shkruan BBC.

Vajza e tij Laura e ndau lajmin, duke thënë se 69-vjeçari kishte qenë mjaft i shëndetshëm për të luajtur shfaqje disa javë më parë.

“Ju nuk mendoni se do të ndodhë me ju ose familjen tuaj të fortë. Shkroi ajo. “Qëndro në shtëpi nëse jo për ty, për të tjerët. Për babanë tim. Kjo gjë është e vërtetë.”

Jett shënoi një hit të madh me “I Love Rock and Roll” në 1982, i cili më pas u përdor si ‘cover’ edhe nga artistë tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat