Publiku e quajnë “Mbretëresha e vogël” vajzën e Beyonces pas videos sensibilizuese

Mediale Vip

Publiku e quajnë “Mbretëresha e vogël” vajzën e Beyonces pas videos sensibilizuese

Më: 19 prill 2020 Në ora: 20:10
Beyonce dhe vajza e saj

“Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të lani duart”, shpjegon Blue Ivy gjatë eksperimentit të saj.

Blue Ivy Carter po luan rolin e saj për t’i mbajtur njerëzit të shëndetshëm gjatë pandemisë koronavirus.

Të Shtunën (18 Prill), vajza 8-vjeçare e Beyonce dhe Jay-Z dha një demonstrim të rëndësishëm për mënyrën sesi larja e duarve ndihmon në luftimin e COVID-19. Gjyshja e Blue Ivy, Tina Knowles, ndau videon në Instagram.

“Mbesa ime e shkëlqyer Blu e bëri këtë eksperiment për të treguar sesi larja e duarve të tua lufton virusin”, shkruan Knowles.

Në klip, Blue Ivy përdor një tas me ujë të përzier me piper për të përfaqësuar koronavirusin. Tjetra, ajo zhyt gishtin në sapun dhe më pas prek përzierjen e ujit dhe piperit, gjë që bën që piperi të lëviz shpejt nga maja e gishtit, duke treguar kështu rëndësinë e larjes së duarve.

“Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të lani duart”, thotë Blue Ivy në përfundim të eksperimentit të saj.

Komentet nga fansat ishin të shumta për këtë video nga Blue, e cila cilësohet si ‘Mbretëresha e vogël’ nga ta.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My brilliant granddaughter Blue did this experiment to show how washing your hands fights the virus . ❤️🙏🏾

A post shared by Tina Knowles (@mstinalawson) on

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat