Alban Asllani artisti më i ri në treg që pretendon për majat e muzikës!

Mediale Vip

Alban Asllani artisti më i ri në treg që pretendon për majat e muzikës!

Më: 7 maj 2020 Në ora: 10:47
Alban Asllani

Alban Asllani , i lindur me 28 Nentor te vitit 2005, ne qytezen e vogel te Cerrikut/Elbasan. Eshte artisti me i ri ne tregun muzikor shqiptar. Kenga e pare e tije titullohet , "Sa Vite".

Me pasionin dhe deshiren e madhe qe ka per muziken deri me sot na ka sjelle ne pah nje muzikant te kompletuar artistikisht. 

Ka nisur te kendoje qe ne nje moshe teper te vogel (9-10 vjeç). Talenti , ashtu siç ka thene ai , si fillim eshte zbuluar nga mesuesuesit e shkolles se mesme se bashkuar "Mehmet Bajraktati" ne te cilen kryente edhe mesimet. 

Ka thene se ka qene nje nxenes i mire ne shkolle ndonese muzika ka patur nje ndikim te madh ne jeten e tij. Si fillim , ka nisur me "cover - a" te nje shumellojshmerie kengesh shqiptare por jo vetem , gje kjo e cila ka sherbyer si nje mbeshtetje dhe shtyse teper te madhe per te.

Shpesh jeta per te ka qene e padrejte pasi ashtu siç shume here ka vetedeklaruar shoket dhe njerezit qe e rrethonin sa here qe fliste per ate çka enderronte , ata talleshin me te , ama me sa duket ato tallje kane qene thjesht gervishtje te vogla , per ate çka eshte sot kengetari ne fjale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat