Rihanna është kurorëzuar muzikantja më e pasur në Britani - Bota Sot
Rihanna është kurorëzuar muzikantja më e pasur në Britani

Mediale Vip

Rihanna është kurorëzuar muzikantja më e pasur në Britani

Më: 16 maj 2020 Në ora: 23:09
Rihanna

Artistja e lindur në Barbados  është vlerësuar nga ‘Sunday Times Rich List’ për vitin 2020 si këngëtarja më e pasur.

Rihanna është zyrtarisht muzikantja më e pasur në Mbretërinë e Bashkuar sipas 2020 The Sunday Times.

Këngëtarja e lindur në Barbados është ngjitur në krye të renditjes me një pasuri të vlerësuar prej 468 milion paund (576 milion dollarë), falë pjesërisht për suksesin e markave të saj të modës dhe kozmetikës me pronarin e Louis Vuitton LVMH.

Rihanna me origjinë nga Barbados, 32 vjeçare, tani me qendër veprimi në Londër, shtyu poshtë disa nga muzikantët më të famshëm të Britanisë si Mick Jagger dhe Keith Richards të The Rolling Stones, Elton John dhe Rod Stewart në listën e më të pasurve në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat