Eliza Dushku për George Floyd: Ju e meritonit të jetonit - Bota Sot
Eliza Dushku për George Floyd: Ju e meritonit të jetonit

Mediale Vip

Eliza Dushku për George Floyd: Ju e meritonit të jetonit

Më: 30 maj 2020 Në ora: 07:36
Eliza Dushku

Eliza Dushku për George Floyd: Ju e meritonit të jetonit

Reagimeve të artistëve amerikanë për vrasjen e George Floyd i është bashkuar edhe aktorja me prejardhje shqiptare Eliza Dushku.

Dushku ka shkruar një status të gjatë për Floyd derisa ka shkruar se ai e meritonte të jetonte.

“Ju e merituat të merrni frymë, të keni dinjitetin tuaj, te keni jetën tuaj. Nuk merituat të vdisni në rrugë, të mbyteni nga gjuri i një polici të bardh në qafën tuaj. Ju i meritoni lotët tonë, lutjet tonë, zemërimin tonë, veprimet tona. Ne duhet të veprojmë – për ju – dhe për të gjithë ata që nuk i incizojë kamera. Ne duhet”, ka shkruar ajo.

Aktorja Eliza Dushku nuk ka qenë shumë e zënë kohëve të fundit në role në Amerikë, përjashto disa role të vogla episodike në filma artistik dhe seriale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat