Dua Lipa prinë koncertin bamirës 24-orësh të yjeve të muzikës - Bota Sot
Dua Lipa prinë koncertin bamirës 24-orësh të yjeve të muzikës

Mediale Vip

Dua Lipa prinë koncertin bamirës 24-orësh të yjeve të muzikës

Më: 30 maj 2020 Në ora: 12:26
Dua Lipa

Dua Lipa dhe Jason Derulo shfrytëzuan talentin e tyre muzikor për të ndihmuar në luftimin e përhapjes së koronavirusit dhe të ndihmojnë punëtorët e vijës së parë në frontë që luftojnë atë.

Këngëtarja 24-vjeçare dhe ylli 30-vjeçar performuan disa nga materialet e tyre të fundit në koncertin e drejtpërdrejtë të OneHuManity’s Dream With Us.

Yje të tjerë që u bashkuan me shfaqjen e bamirësisë ishin edhe Ricky Martin, Avril Lavigne, Eva Longoria dhe Jewel.

Dua u shfaq në orën e parë të programit me një interpretim  të këngës së saj Pretty Please, jashtë albumit të saj të dytë të ardhshëm Nostalgia.

Jndërsa Jason këndoi këngën e tij të 2017-ës “Tip Toe”.

Të ardhurat e performancës së OHM do të dhurohen për Fondacioni Constellation Dream, i cili po mbështet një shumëllojshmëri organizatash bamirësie të cilët po mbështetin punëtorët e vijës së frontit në luftën ndaj Covid-19

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat