Për 3 muaj Luana Vjollca përndiqej nga një fans, moderatorja ka bërë kallëzim penal - Bota Sot
Për 3 muaj Luana Vjollca përndiqej nga një fans, moderatorja ka bërë kallëzim penal

Mediale Vip

Për 3 muaj Luana Vjollca përndiqej nga një fans, moderatorja ka bërë kallëzim penal

Më: 30 maj 2020 Në ora: 22:46
Luana Vjollca

Luana Vjollca është ndier e shqetësuar nga përcjellja e fansit.

Është një nga vajzat më të përfolura të showbizit shqiptar me shumë ndjekës në rrjetet e saj sociale, por një prej tyre e ka tejkaluar pëlqimin nëpërmjet ekranit duke e përndjekur këmba këmbës.

Bëhet fjalë për mederatoren Luana Vjollca, e cila për 3 muaj është ndjerë e bezdisur nga një fans i saj dhe i është drejtuar policisë për të bërë një kallzim penal për përndjekje.

Gazetarja Dorjana Bezat referuar burimeve të policisë raporton për ‘BalkanWeb’ se një i ri 28-vjeçar nga Kosova i identifikuar si A. M që prej shkurtit dhe deri para pak ditësh e ka përndjekur moderatoren në ambientet e punës në televizion dhe në banesën e saj private në zonën e Kodrës së Diellit duke tentuar pa reshtur që të komunikojë me të.

Pasi nuk ka mundur që t’i shpëtojë kësaj përndjekjeje Luana Vjollca i është drejtuar komisariatit nr. 1 duke bërë kallëzim. Nga ana e saj policia nuk ka mundur ende ta gjejë dhe shoqërojë të riun.

Edhe tre vite më parë, Luana mbeti në mes të një sherri që partneri i saj bëri me djaloshin që e ndiqte prej kohësh. Luana Vjollca është përballur me përndjekjen nga ana e fansit të saj të çmendur, i identifikuar si Besmir Lila. Kur fansi i është afruar ne zonën e Astirit kur Luana ishte ne makinë menjëherë ka ndërhyrë partneri saj, që ka goditur Lilan, duke e çuar sherrin në një konfrontim fizik ku nderhyu dhe policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat