Vdes këngëtari i njohur shqiptar

Mediale Vip

Vdes këngëtari i njohur shqiptar

Më: 31 maj 2020 Në ora: 11:26
Qerim Sula

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare këngëtari i njohur, Qerim Sula.

Ai mbylli sytë pas një beteje me një sëmundje të rëndë, sprovë që nuk e kaloi dot.

Artisti dibran ishte këngëtar i këngëve epike në vend, ndërsa mbante edhe titulli “Mjeshtër i Madh”.

Image
Qerim Sula

Zëri i tij dhe kontributi në muzikë do të mbahen mend ndër breza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat