Hilja e Cardi B për të mbajtur flokët e saj të shëndetshëm është e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi - Bota Sot
Hilja e Cardi B për të mbajtur flokët e saj të shëndetshëm është e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi

Mediale Vip

Hilja e Cardi B për të mbajtur flokët e saj të shëndetshëm është e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 09:15
Cardi B

Nëse ka një person që e do një paruke të guximshme, është Cardi B.

Në dy vitet e fundit, ne kemi parë që ajo të veshë një paruke të gjatësisë së belit, me onde, me ylber, një ‘bob’ bionde, një 45-inç, i drejtë, neon- parukë rozë, dhe shumë të tjera. Por nën të gjitha është një kokë e mrekullueshme e flokëve natyralë. Cardi madje na ka dhënë një pasqyrë se si kujdeset për flokët e saj, si dhe flokët natyrale të vajzës së saj gati dy vjeçare, në shtëpi – dhe është shumë e lehtë.

Me ndarjen e maskës së bërë me avokado nga shtëpia që ajo përdor për të mbajtur flokët e Kulture të bukura, Cardi shpjegoi: “Kjo është një maskë flokësh që unë jam duke bërë për Kulture. Sapo kam mbaruar me vajin e arganit, dhe do të vendos majonezë, vaj ricini dhe vaj ulliri. Unë e di se është shumë vaj, por flokët e fëmijës tim duhet të jenë të hidratuar me të vërtetë si të miat “.

Pastaj Cardi shtoi banane dhe vezë në përzierje ndërsa shpjegoi: “Ky trajtim është me të vërtetë i mirë për modelet e kaçurreleve”, pasi ajo shfaqi fotografi të flokëve të saj natyral menjëherë pas kësaj. “Është thjesht një maskë e mirë e flokëve për të ndihmuar flokët tuaj të rriten. Të gjitha gjërat e mira që vendosni në trupin tuaj, i vendosni në flokët tuaj.”

Këngëtarja vendosi përzierjen mbi flokët e saj, e la të ulet dhe më pas ndau një foto pas për të treguar rezultatet e trajtimit të saj në shtëpi, duke shtuar: “Rezultatet përfundimtare të gjithë produkteve që i vura në flokët e mia më parë. Ndihmon në rritjen e flokëve shumë”. Dua të them, shiko atë shkëlqim …

Reperja ka qenë duke shpërndarë rregullisht flokët e saj natyralë në mediat sociale, duke përfshirë një video në Instagram Stories të saj të Premten, 13 Mars, në të cilën ajo ka veshur një mantel dhe po admiron kaçurrelat e saj të gjata, voluminoze në ekranin e telefonit të saj. “Shikoni flokët e mi. Këto janë flokë të vërtetë,” thotë ajo, tingulli i një dush që rrjedh në sfond. “Po! Lërmini t’i laj.” Por para shamponimit dhe kondicionimit, ajo thotë: “Wow, unë jam aq krenare për veten time”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat