Afrim Muçiqi: Ku është logjika? Tubimet lejohen, kafiteritë dhe qendrat tregtare plot me njerëz, e dasmat jo? - Bota Sot
Afrim Muçiqi: Ku është logjika? Tubimet lejohen, kafiteritë dhe qendrat tregtare plot me njerëz, e dasmat jo?

Mediale Vip

Afrim Muçiqi: Ku është logjika? Tubimet lejohen, kafiteritë dhe qendrat tregtare plot me njerëz, e dasmat jo?

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 23:52
Afrim Muçiqi

Afrim Muçiqi në emisionin “DPT te Fidani” u shpreh se komuniteti artistik po diskriminohen.

Sipas Muciqit të gjitha aktivitet janë lejuar, ndërsa vetëm dasmat jo dhe një gjë e tillë është e palogjikshme.

“Ku është logjika? Tubimet lejohen, kafiteritë përplot me njerëz, gjithashtu edhe qendrat tregtare, ndërsa dasmat nuk po lejohen të mbahen, kur sallat e dasmave i kanë mundësitë higjienike që ato të mbahen”, tha këngëtari.

Gjithashtu, ai se tha se testimi apo prova duhej të bëhej pikërisht me dasma pasi shumë lehtë do të mund të identifiokoheshin të prekurit.

“Prova më e mirë do ishte dasma, pasi aty janë të gjithë familjarë e njihen mes vete dhe do të identifikohej lehtë, e me biznese tjera është e vështirë”, tha Muçiqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat