Pas kërkesa të shumta për një këngë në shqip, Ramë Lahaj vjen me ‘Kthehu rini’ - Bota Sot
Pas kërkesa të shumta për një këngë në shqip, Ramë Lahaj vjen me ‘Kthehu rini’

Mediale Vip

Pas kërkesa të shumta për një këngë në shqip, Ramë Lahaj vjen me ‘Kthehu rini’

Më: 19 qershor 2020 Në ora: 11:11
Ramë Lahaj

Ramë Lahaj ka përçuar një mesazh të fortë me publikimin e këngës ‘Kthehu rini’.

Ramë Lahaj është një nga vokalet më të çmuar jo vetëm në trojet shqiptare por edhe më gjerë, tenori ka publikuar këngën e radhës ku interpreton në gjuhën shqipe.

‘Kthehu rini’ titullohet kënga e punuar nga Naim Krasniqi, me orkestrim të Florent Boshnjakut dhe videon e punuar prej Artan Korenciës.

“Të bashkojmë forcat kudo që jemi në atdhe e mërgatë për tokën që e lamë me gjak”, shkruan Ramë Lahaj ndër tjerash në një postim ku flet për këngën dhe gjendjen aktuale politike në vend.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat