Aktorja 22 vjeçare, ylli i ri i Netflix, “pushton” botën me serialin e ri - Bota Sot
Aktorja 22 vjeçare, ylli i ri i Netflix, “pushton” botën me serialin e ri

Mediale Vip

Aktorja 22 vjeçare, ylli i ri i Netflix, “pushton” botën me serialin e ri

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 09:54
Alba Baptista

Alba Baptista mund të mos jetë një emër i panjohur ende, por ajo po bëhet një yll i madh falë serisë së saj të re në Netflix Warrior Nun!

Seriali u lëshua në shërbimin e transmetimit më 2 korrik dhe tashmë është duke u ngjitur në tabelë si një nga shfaqjet më të shikuara të Netflix.

Warrior Nun sillet rreth një femre 19 vjeçare ( Baptista ) e cila zgjohet në një morg me një art hyjnor të ngulitur në shpinë. Ajo zbulon se tani është pjesë e një rendi antik që i është ngarkuar me luftë kundër demonëve në tokë, dhe forcat e fuqishme që përfaqësojnë si parajsën dhe ferrin duan ta gjejnë dhe kontrollojnë atë.

Pra, kush është Alba ? Ajo është një aktore 22-vjeçare Portugeze që tashmë ka arritur sukses të madh në vendin e saj. Tani, ajo po pushton botën me serinë e saj të re!

Alba ka patur role kryesore në disa seri portugeze si A Impostora , Jordins Proibidos dhe Filha da Lei . Duket sikur ajo po shpreson të zgjerojë karrierën e saj pasi Alba tani po kryeson tabelta edhe në SH.B.A., Angli dhe Portugali. Ajo flet gjithashtu katër gjuhë – anglisht, portugeze, frëngjisht dhe gjermanisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat