Këngëtarja me famë botërore bën follow në instagram Kides - Bota Sot
Këngëtarja me famë botërore bën follow në instagram Kides

Mediale Vip

Këngëtarja me famë botërore bën follow në instagram Kides

Nga: E.R Më: 7 korrik 2020 Në ora: 15:05
Kida dhe Rosalina

Këngëtarja me famë botërore, Rosalina, i ka bërë follow Kidës në Instagram.

Kida ka treguar se ka shkruar me Rosalina-n në Instagram, mbas një video që i bëri tag ku dëgjohej kënga e Rosalias.

Kida është e vetmja artiste shqiptare, të cilën Rosalina e ka follow.

Një tjetër artiste e famshme e ndjek Kidën në Instagram, bëhët fjalë për Aya Nakamura, këngëtarja e hitit ‘’Daja Daja’’, me të cilën Kida është takuar dhe i kanë ruajtur kontaktet.

Së shpejti Kida do të vijë me një EP në bashkpunim me Sony Columbia, të cilët kanë nënshkurar kontratë me këngëtaren.

Kjo marrëveshje është arritur pasi menaxheri i këtij labeli ka dëgjuar Kidën në studio duke kënduar dhe ju ka pëlqyer shumë saqë i ka ofruar ta marrë në menaxhim.

Me sa duket Kida po tenton të arrij sukses përtej territoëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat