Edhe Ermal Fejzullahu në përkrahje të Thaçit e Veselit,ja çfarë bënë për ta

Mediale Vip

Edhe Ermal Fejzullahu në përkrahje të Thaçit e Veselit,ja çfarë bënë për ta

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 09:29
Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu është njëri ndër këngëtarët e vetëm nga skena e re e muzikës i cili ka reaguar sonte pas aktakuzës së Specialës ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli

Ermal Fejzullahu është bërë njëri prej këngëtarëve të parë të ri që ka reaguar pas ngritjes se aktakuzës ngë Gjykata Speciale për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

Fejzullahu ka publikuar sot një fotografi të motos së fundit të dy ish liderëve të UÇK-së në Story në Instagram.

“Heronj të luftës dhe paqes”, është moto që është përdorur për Thaçin e Veselin këto ditë e të cilën e ka shpërndarë Fejzullahu.

Deri me tani, nga këngëtarët e estradës kanë reaguar kryesisht këngëtarë të gjeneratave më të vjetra kurse ky është një ndër reagimet e para që vije me këngëtarët që kanë dalur më vonë në skenën tonë.

Ndërkohë, presidenti Hashim Thaçi pritet që të hënën të udhëtojë për në Hagë ku është ftuar për t’u intervistuar nga Prokuroria Speciale e Hagës.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat