Vjen “Fjalët e shpirtit” nga Lisa Bujaj dhe Dionis Delia - Bota Sot
Vjen “Fjalët e shpirtit” nga Lisa Bujaj dhe Dionis Delia

Mediale Vip

Vjen “Fjalët e shpirtit” nga Lisa Bujaj dhe Dionis Delia

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 22:30
Lisa Bujaj dhe Dionis Delia

"Fjalët e shpirtit", kështu quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga dushja në një bashkëpunim që ju shkon shumë atyre.

Artistët Lisa Bujaj dhe Dionis Delia sapo kanë sjëllë këtë këngë mjaft të bukur taman shqiptare ku të drejtat i ka TV Blue Sky e kënga që nga teksti e muzika shkruar nga Pjetër Kola dhe orkestrimi nga Behar Neli e zbukuruar mjaft bukur me valltarët e Ansamblit "Dardania" Tropojë.

Këngën ia vlen ta dëgjoni e ta klikoni në kanalin youtube. /BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat