Ylli i “Bollywood-it” infektohet me koronavirus - Bota Sot
Ylli i “Bollywood-it” infektohet me koronavirus

Mediale Vip

Ylli i “Bollywood-it” infektohet me koronavirus

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 06:42
Amitabh Bachchan

Aktori i mirënjohur indian infektohet me koronavirus.

Amitabh Bachchan ka njoftuar fansat se këtë mbrëmje ka marrë rezultatet e testit për koronavirus, që doli të jetë pozitiv.

Ai bëri të ditur se është shtrirë në spital, ndërsa familja dhe stafi i tij po i presin rezultatet e testit.

Bachchan u bën thirrje të gjithë atyre me të cilët ka pasur kontakt 10 ditët e fundit, t’i nënshtrohen testit për COVID-19.

“Këtë mbrëmje jam testuar pozitiv me CoviD… jam transferuar në spital .. spitali informon autoritetet.. familja dhe stafi i janë nënshtruar testeve, presin rezultatet”, ka shkruar aktori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat