Del pozitive me Covid-19 ajo që konsiderohej si femra më e bukur në botë - Bota Sot
Del pozitive me Covid-19 ajo që konsiderohej si femra më e bukur në botë

Mediale Vip

Del pozitive me Covid-19 ajo që konsiderohej si femra më e bukur në botë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 18:43
Aishëarya Rai Bachchan

Aktorja e njohur indiane Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Ata kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar me Covid-19.

Testimi është kryer edhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes të cilët kanë rezultuar negativë.

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë së Indisë Maharashtra Rajesh Tope me një postim në Tëitter, por pak minuta më vonë postimi u fshi.

“Aishëarya Rai Bacchan dhe vajza e saj kanë rezultuar gjithashtu pozitive me COVID-19. Ne dëshirojmë që familja Bachchan ta kaloj sa më shpejt këtë situata dhe i urojnë shërim sa më parë”, shkruhej në postim.

Mumbai është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 raste.

Bachchan ishte shapullur Miss Bota më 1994.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat