Vritet me breshëri plumbash në mes të ditës reperi amerikan - Bota Sot
Vritet me breshëri plumbash në mes të ditës reperi amerikan

Mediale Vip

Vritet me breshëri plumbash në mes të ditës reperi amerikan

Më: 5 gusht 2020 Në ora: 16:38
Foto nga vendi i ngjarjes

Reperi nga Chicago, FBG Duck, është qëlluar për vdekje në një sulm të papritur në mes të ditës afër Magnificent Mile.

Të shtënat ndodhën rreth orës 4.37 pasdite të martën në Rrugën Lindore Oak në lagjen Gold Coast, ku Duck dhe dy shokë po bënin pazar në butiqet e pasura të zonës.

Policia thotë se dy vetura u larguan dhe katër persona dolën jashtë dhe hapën zjarr, duke goditur tre viktimat, para se të largoheshin nga vendi i ngjarjes.

FBG Duck, 26 vjeç, emri i vërtetë i të cilit është Carlton D. Weekly, u transportua në një spital të zonës, ku u konfirmua vdekja e tij. Vdekjen e tij e konfirmuan familjarët e tij dhe trafiku radio-policor.

Një burrë 36-vjeçar dhe një grua 26-vjeçare u dërguan gjithashtu në spitalet e zonës dhe të dy ishin në një gjendje të rëndë, tha policia.

Videoja tronditëse nga ngjarja tregon Weekly dhe anëtarët e tjerë pas të shtënave, ku shihen dy burra të shtrirë në rrugë me lëndime.

Policia thotë se katër personat e armatosur u larguan nga vendi i ngjarjes në dy automjete, një Ford Taurus i zi dhe një Chrysler 300M.

Të dy automjetet u larguan drejt perëndimit në Rrugën Oak dhe asnjë i dyshuar nuk është në arrest.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat