Dua Lipa pjesë e albumit të këngëtares me famë botërore - Bota Sot
Dua Lipa pjesë e albumit të këngëtares me famë botërore

Mediale Vip

Dua Lipa pjesë e albumit të këngëtares me famë botërore

Më: 16 shtator 2020 Në ora: 12:45
Dua Lipa

Dua Lipa bashkë me Billy Idol do të jenë pjesë e albumit të Miley Cyrus.

Miley Cyrus ka zbuluar më (14 shtator) se ka punuar me Dua Lipa dhe Billy Idol në albumin e saj të ri, shkruan NME.

Cyrus i tha radios “The Edge” të Zelandës së Re se të dy artistët do të shfaqeshin në album, pasi thanë se ajo kishte një këngë që tingëllonte sikur “Britney dhe Trent [Reznor] të kishin një këngë së bashku”.

“Ju njerëz mendoni se po bëj shaka, si Britney dhe Nine Inch Nails, por nuk jam, kam marrë Billy Idol dhe Dua Lipa në të njëjtin album,” tha ajo.

Kur u pyet për një datë të mundshme të publikimit të albumit, Cyrus nuk dha asnjë afat kohor të qëndrueshëm, por tregoi se ajo mendonte se ishte “menduar të luhej në një festival”.

“Unë kam qenë duke punuar në të për një kohë kaq të gjatë, thjesht dua që ajo të jetojë potencialin e saj më të plotë,” tha ajo.

Nikoqiri i programit Dominic Harvey, Megan Mansell dhe Clinton Randell gjithashtu e pyetën Cyrus për ‘High’, bashkëpunimin e saj me Mark Ronson, që do të shfaqet në albumin e ri.

Ronson kishte shkruar në Twitter muajin e kaluar, “kjo këngë do të bëjë që të telefonosh çdo ish që ke pasur ndonjëherë”. Kur telefonova Markun atë ditë për të hyrë në studio, i kisha thënë ‘do të të telefonoja, ose dikush që unë nuk duhet ‘, ”shpjegoi Cyrus në intervistë.

“Ajo është një nga këngët e mia të preferuara jashtë albumit”, shtoi artistja.

Që nga publikimi i këngës së parë të albumit ‘Midnight Sky’ muajin e kaluar, Cyrus ka folur për projektin e ardhshëm.

Në një intervistë tjetër të fundit me stacionin radio Francez NRJ, ajo foli për frymëzimin që e kishte për albumin e ri, duke thënë se albumi është reflektim i asaj që është. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat