Lajm i papritur! Këngëtarja e njohur shqiptare përfaqëson Qipron në Eurovision për herë të dytë

Mediale Vip

Lajm i papritur! Këngëtarja e njohur shqiptare përfaqëson Qipron në Eurovision për herë të dytë

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 14:30
Eleni Foureira

Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021.

Gazetari Elisavet Kyritsi njoftoi se Eleni Foureira pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte Qipron në Eurovision 2021.

Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht.

Kujtojmë se artistja shqiptare përfaqësoi Qipron në Eurovision në vitin 2018, me këngën “Fuego”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat