Pa nisur festivali akoma, po thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision?

Mediale Vip

Pa nisur festivali akoma, po thuhet se kjo këngëtare do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision?

Më: 20 shtator 2020 Në ora: 15:11
Eurovision

Shqipëria do të marrë pjesë në Eurovision 2021 dhe artisti/artistja që do të na përfaqësojë do të zgjidhet në fund të vitit në festivalin e Këngës në RTSH.

Por ndërkohë që festivali nuk është mbajtur ende, dhe janë në proces përzgjedhjesh të këngëve e konkurrentëve, në disa portale po përflitet që tani për një fituese.

Bëhet fjalë për Genta Ismajlin e cila thuhet se do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2021.

Prive shkruan se faqet shqiptare që përcjellin kompeticionin europian kanë filluar të lakojnë emrin e Genta Ismajlit si konkuruese këtë vit.

Vetë Genta ka shprehur dëshirën për të përfaqësuar Shqipërinë dhe ka thënë se do të merrte pjesë në festivalin e dhjetorit nëse i propozohet një këngë e bukur.

“Të vetmin festival që do të garoja do të ishte “Eurovisioni”, më kanë ftuar vitin e kaluar por s’kam arritur të shkoj, ndoshta këtë vit shkoj në rast se do të më ofrohet një këngë e duhur”, ka thënë ajo më herët.

Edhe pse është herët të flasim për një fituese, shpallja e saj para festivalit është tashmë një “traditë” e njohur në vendin tonë, ku artistes ose artistit i propozohet fitorja para garës duke e bërë më pas zgjedhjen e një jurie thjesht fasadë.

Kështu ndodhi edhe vitin e kaluar kur u tha javë para se të mbahej festivali i Këngës, se fituesja do të ishte Elvana Gjata, por finalja i habiti të gjithë më pas kur kupa iu dorëzua Arilena Arës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat