“Është turp, dje në TV, nesër të shes bukë për 100 lekë”/ Këngëtarja e njohur shpreh hapur dëshpërimin

Mediale Vip

“Është turp, dje në TV, nesër të shes bukë për 100 lekë”/ Këngëtarja e njohur shpreh hapur dëshpërimin

Më: 5 tetor 2020 Në ora: 18:21
Xheisara

Në studion e emisionit “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua mbi muzikën dhe çështjen e koronavirusit.

Një ndër të ftuarat ishte këngëtarja Xheisara. Ajo tha se pauza prej tetë muajsh tashmë e ka dëmtuar rëndë ekonomikisht. Xheisara u shpreh se nuk ka mundësi të paguajë taksat, ndërsa shtoi se e ka të vështirë të ndryshojë profesion.

“Është turp, dje në televizor dhe nesër të shes bukë 100 lekë, 200 lekë”, tha këngëtarja.

Më tej shtoi:

“Unë paguaj taksa, mua shteti më merr një herë në muaj në telefon dhe thotë paguaj taksat. Ndërkohë që unë s’kam lekë. Po mua çfarë po më hyn në punë bashkia. Unë sot kam nevojë për shtetin. Këngëtarët të presin se kanë bërë lekë mjaftueshëm. Ne nuk jemi në punë, a nuk meritojmë ne të na jepnin pagë nga shteti”, tha këngëtarja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat