Labi: Njeriu lind i mirë, por kyr i hyn “dreqi e paraja” në shpirt bëhet kafshë e egër!

Mediale Vip

Labi: Njeriu lind i mirë, por kyr i hyn “dreqi e paraja” në shpirt bëhet kafshë e egër!

Më: 22 tetor 2020 Në ora: 13:05
Labinot Tahiri

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale.

Sipas tij, bota ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin.

“Bota jonë ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin! Por që ka kaq shumë njerëz ( KAFSHA kryesore) e cila ben luftera për; Ekonomine me e dobsu, me vra femijë, gra e pleq nuk e ka menduar as Zoti!
Pra njeriu është kafsha ose shtaza që thoshte BABALOKI IM qenia me e prisht( ama kafsha e cila ben keq)”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në  Instagram.

Shkrimi i tij i plotë:

Mirëdita i dashur njerëzim i pa fajshëm!!

Bota jonë ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin! Por që ka kaq shumë njerëz ( KAFSHA Kryesore) e cila ben luftera për ; Ekonomine me e dobsu, me vra femijë, gra e pleq nuk e ka menduar as Zoti!
Pra njeriu është kafsha ose shtaza që thoshte BABALOKI IM qenia me e prisht( ama kafsha e cila ben keq).

Pa dyshim njeriu lind i mirë , i cili qan për gjirin e nanës, qan për moter e vella kur të rritet, por kur i hyn DREQI( PARAJA NË SHPIRT) para familjes dhe njerëzimit behet kafshë e keqe!

Ky shkrim ka te bej me njerëzit që ndjehen të fuqishëm para të dobëtit, kurse e dim mirë se ai njeri që shkatrron ardhmeri është me i dobëti
Pra ata që zhvillojnë luftera për ta shkatrruar BOTËN QUHEN KAFSHË!

Mos e merrni personale!!!

Nëse titullin ma marrin për të keq mediat, lexojeni te unë shkrimin real sepse mendoj për shpirtin tuaj se gjerat e mia në moshen më të re mi fali Zoti me punë e mund.

SINQERISHT
Labi KOSOVË E SHQIPËRISË

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat