Ja versioni më i ëmbël i kënduar pas Vaçes nga shqiptarja që jeton në Kanada, Tringa Rexhepi!

Mediale Vip

Ja versioni më i ëmbël i kënduar pas Vaçes nga shqiptarja që jeton në Kanada, Tringa Rexhepi!

Nga: Maksim Gjokaj Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 14:03
Tringa Rexhepi

Tringa i këndon Arbërisë!

Ajo është vajzë Shqiptare e Kosovës e ikur gjatë luftës në Kanadanë e largët ( pra është rritur atje).

Zëri i ëmbël i Tingës.

Me një nga këngët më të bukura Shqiptare, kënduar nga legjendarja Vaçe Zela

Tringa ka kryer  fakultetin për Teatër Muzikor  ne Toronto Edhe ne New York .

 Prej 12 vjetësh punon atje, në fushën e artit më shumë në teatër dhe solo këndim". Ky është statusi i artistes së madhe Aurela Gaçe ku dhe vetë Tringën e ka suprizuar kjo mbështetje e saj. Por në fakt këngëtarja me origjinë nga Kosova Tringa Rexhepi mund të themi se ka sjellë deri më tani vërtetë versionin më të ëmbël, e më të bukur të këngës "Moj e bukur Arbëri" nga ikona Vaçe Zela. Duhet ta dëgjoni dhe të bindeni se pas Vaçes vjen Tringa që këtë këngë e ka interpretuar mjaft bukur.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat