​Fjolla Morina në arrati, Gjykata e Kukësit merr vendimin për të

Mediale Vip

​Fjolla Morina në arrati, Gjykata e Kukësit merr vendimin për të

Më: 1 mars 2021 Në ora: 14:48
Fjolla Morina

Gjykata e Kukësit rikthen në burg këngëtaren e njohur Fjolla Morina, të paktën në letra.

Trupi gjykues ndryshoi sot masën e sigurisë ndaj saj nga “arrest shtëpie” në “arrest me burg” për shkak se Morina e shkeli masën e parë të sigurimit, duke u arratisur.

Ndryshimi i masës së sigurisë u bë në mungesë të këngëtares.

Kujtojmë se këngëtarja, u arrestua në pikën e kalimit kufitar të Morinit, duke hyrë në Shqipëri, por në çantën e saj u gjetën dy pistoleta, njëra prej tyre çakmak, si edhe 23 fishekë.

Ndërkohë, në momentin e arrestimit, këngëtarja ishte e shoqëruar në makinë nga dy persona të tjerë, Fitim Muji shoferi personal dhe nga biznesmeni Fisnik Syla, i cili tashmë është bashkëshorti i këngëtares.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat