“Killing Eve” do të përfundojë me sezonin e katërt

Mediale Vip

“Killing Eve” do të përfundojë me sezonin e katërt

Më: 16 mars 2021 Në ora: 16:41
“Killing Eve”

‘Killing Eve’ do të përfundojë me Sezonin 4.

Rrjeti AMC njoftoi të martën se “Killing Eve” po mbaron.

Drama e famshme thriller me protagonistë Sandra Oh dhe Jodie Comer është planifikuar të fillojë prodhimin e sezonit të katërt dhe të fundit në fillim të kësaj vere në Mbetërinë e Bashkuar dhe rreth Evropës, sipas rrjetit.

“Killing Eve shpërtheu në kulturën popullore dhe tërhoqi një bazë fansash të përkushtuar që nga episodi i saj i parë,” tha Dan McDermott, presidenti i programimit origjinal për AMC Networks, në një deklaratë.

Shfaqja bazohet në serinë e romaneve “Villanelle” nga Luke Jennings dhe ka në qendër një agjent (të luajtur nga Oh) dhe një vrasës (Comer) të cilët fiksohen me njëri-tjetrin.

Oh fitoi një aktore më të mirë në një dramë Golden Globe vitin e kaluar për performancën e saj dhe gjithashtu ka fituar SAG dhe Critics Choice Awards.

“‘Killing Eve’ ka qenë një nga përvojat e mia më të mëdha dhe unë shpresoj së shpejti të zhytem në mendjen e shquar të Evës,” tha ajo në një deklaratë të lëshuar të martën.

“Unë jam shumë mirënjohës për të gjithë kastin dhe ekipin që kanë sjellë historinë tonë në jetë dhe për fansat që na janë bashkuar dhe do të kthehem për sezonin tonë të katërt dhe të fundit emocionues dhe të paparashikueshëm”, përfundoi ajo.

Kostar Comer i saj ka fituar një Emmy dhe BAFTA për rolin e saj.

AMC gjithashtu njoftoi se po punon me Sid Gentle Films Ltd. “për të zhvilluar një numër idesh të mundshme spinoff për të zgjeruar universin ikonik të shfaqjes.”

Sezoni i fundit me tetë episodë është planifikuar të dalë premierë vitin e ardhshëm. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat