Fëmijët e Princit Philip nderojnë të atin me videon emocionuese

Mediale Vip

Fëmijët e Princit Philip nderojnë të atin me videon emocionuese

Më: 11 prill 2021 Në ora: 08:03
Familja e Princit Philip

Familja mbretërore ka nderuar Princin Philip me një video emocionale, pjesë e të cilës janë Princ Charles, Princ Edward, Princesha Anne dhe Princ Andrew. Ndërsa Mbretëresha Elizabeth vendosi të mos merrte pjesë.

Princ Charles shprehet për Princ Philipin: “Ai kishte një energji të mahnitshme në mbështetje të mamasë sime dhe e kanë pasur për një kohë të gjatë. Mendoj se ai me shumë siguri dëshiron të mbahet mend si individ me të drejtat e tij”.

Ndërkohë Princesha Anne e prekur tha: “Do e mbaj mend gjithmonë si një njeri që ishte i gatshëm për të ndihmuar me ide dhe nëse kishe ndonjë problem ishte aty për ty”.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BBC News (@bbcnews)

Pallati Buckingham njoftoi ndarjen nga jeta të princit të premten në 9 prill.

Thuhet se Princ Harry është nisur drejt Mbretërisë së Bashkuar për t’i qëndruar pranë familjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat