Joseph Siravo, i cili luante babanë e Tony Soprano, vdes në moshën 66 vjeçare

Mediale Vip

Joseph Siravo, i cili luante babanë e Tony Soprano, vdes në moshën 66 vjeçare

Më: 13 prill 2021 Në ora: 08:34
Joseph Siravo

Ka vdekur aktori i njohur Joseph Siravo.

Aktori Joseph Siravo, i njohur më shumë për rolin e tij si babai i Tony Sopranos në “The Sopranos”, vdiq të dielën pas një “beteje të gjatë, të guximshme me kancerin e zorrës së trashë”, konfirmoi përfaqësuesi i tij Andrew Tetenbaum, shkruan USA Today.

Përveç shfaqjes si Giovanni Frances “Johnny Boy” Soprano nga 1999 në 2007 në serialin HBO, Siravo luajti Vinnie Taglialucci në thrillerin e krimit Al Pacino 1993 “Carlito’s Way” dhe portretizoi Fred Goldman në “American Crime Story: The People vs OJ Simpson".

Roli i tij i fundit ishte vitin e kaluar në krimin / dramën ABC “For Life”.

“Joe ishte një aktor i shkëlqyeshëm dhe një djalë i mrekullueshëm dhe do të mungojë shumë”, shkroi bashkë-ylli i tij “Sopranos” Michael Imperioli në Instagram të Dielën. “Performanca e tij e Johnny Boy Soprano ishte e pranishme dhe ai gjithashtu bëri një John Gotti të përsosur në The Wannabe të Nick Sandow. ‘ Sipas mendimit tim ai ishte më i miri nga të gjithë aktorët që kanë luajtur Teflon Don. Lamtumirë Joe. Deri në jetën tjetër miku im “.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat